Serce polskich Tatr

Zakopane to perła polskich Tatr. Tytuł Chałubiński odkrył je dla świata dopiero w połowie XIX wieku. Jako lekarz dostrzegł zdrowotne właściwości górskiej miejscowości i niedługo później w okolicznych chatach zaczęli zatrzymywać się kuracjusze. Dzisiaj Zakopane tętni życiem, przyciągając turystów z Polski i zza granicy. Przybywają, by wejść na Morskie Oko, spróbować kwaśnicy na Krupówkach i zobaczyć piękne tatrzańskie krajobrazy.

 

Odkryj magię Zakopanego i okolic.

Pierwszy dzień w Zakopanem

Nasza wycieczka zaczyna się od wjazdu kolejką linowo-terenową na Gubałówkę. To góra o wysokości 1120 m n.p.m., z której roztacza się piękny widok na na okoliczne szczyty tatrzańskie, na Zakopane i Podhale, Pieniny, Gorce, a także Beskid Żywiecki. Po powrocie do miasta wybierzemy się na spacer po Krupówkach, by zobaczyć góralskie budynki w centrum miasta, spróbować tradycyjnej kwaśnicy, wstąpić do Kościoła św. Rodziny z XIX wieku oraz odwiedzić Muzeum Tatrzańskie. Znajduje się tam najbogatsza kolekcja na temat Podhala i okolic.

Z Krupówek pojedziemy do Koliby, czyli Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Każdy kojarzy góralskie chaty i ich charakterystyczną budowę. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu, styl zakopiański nie jest naturalny i tradycyjny. Stworzył go Stanisław Witkiewicz, obserwując lokalną architekturę i dodając do niej artystyczny rys. Wizyta w muzeum pozwoli nam bliżej przyjrzeć się procesowi tworzenia stylu, który podbił serca Polaków.

Wieczorem udamy się do góralskiej restauracji, by zjeść lokalne potrawy i posłuchać góralskiej muzyki.

Drugi dzień w Zakopanem

Wycieczka do Zakopanego nie może się odbyć bez wyprawy na Morskie Oko, największe jezioro w Tatrach, a jednocześnie jedno z najpiękniejszych.

9-kilometrowa droga prowadzi przez spokojne lasy. Zobaczymy też słynne Wodogrzmoty Mickiewicza, czyli malownicze wodospady. Prawdziwa nagroda czeka nas na górze. Widok Morskiego Oka jest niezapomniany – piękne górskie jezioro z zielonkawą wodą, otoczone majestatycznymi tatrzańskimi szczytami.

Zmęczeni mogą posilić się tradycyjnymi potrawami w restauracji lub wypić kawę czy herbatę. Po zrobieniu zdjęć i obiedzie wrócimy do miasta, by pojechać do Chochołowa.

To tradycyjna wieś w dolinie Czarnego Dunajca, która słynie z tradycyjnej góralskiej zabudowy. Krótki spacer pośród drewnianych chat pozwoli poczuć niezwykły klimat miejsca. Zobaczymy też dom nr 24, który powstał z jednej jedli, czyli belek z jednego pnia jodły.

Potem krótkim, ale emocjonującym spacerze wybierzemy się do Chochołowskich Term. To doskonałe miejsce, aby odpocząć po aktywnym dniu, zrelaksować się i pobawić, zjeżdżając na zjeżdżalniach i doświadczając płaszczy wodnych.

Chcesz odkryć magię Zakopanego i okolic? Napisz do nas, a zorganizujemy dla Ciebie niezapomnianą wycieczkę! Skorzystaj z gotowych planów wyjazdów lub zleć nam stworzenie indywidualnej podróży!

Napisz do nas i powiedz, gdzie chciałbyś pojechać!

Napisz do nas i
powiedz, gdzie
chciałbyś
pojechać!

Zobacz nasze inne wycieczki

Kraków Stare Miasto

Odkryj ślady dawnej przeszłości i poczuj artystyczny klimat!

Pieniny

Spływ Dunajcem, Trzy Korony i zamek w Nidzicy

Szlak Jana Pawła II

Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska

Poznaj nas

Zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę, która sprawi, że zachwycisz się pięknem Polski południowej!

Odwiedź nas

Adres biura

Ul. Darwina 4
30-001 Kraków

h

NIP: 944 000 17 12

h

REGON: 944 000 17 12

Zadzwoń

Kontakt