Jednodniowa wycieczka z Krakowa

Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska, czyli szlak Jana Pawła II

Kraków to piękne miasto, ale równie ciekawe są jego okolice. Miejsca naznaczone traumą, przesycone legendami lub związane z kulturą ludową lub religijną. Skorzystaj z naszych jednodniowych wycieczek lub zainspiruj się do odkrywania skarbów Małopolski.

Propozycja dla osób zainteresowanych tematyką religijną. Wadowice to miasto papieskie. To tam urodził się Karol Wojtyła i tam stawiał swoje pierwsze kroki na deskach teatralnych i w kapłaństwie.

Dzisiaj warto przejść się po tym urokliwym niewielkim miasteczku, spróbować papieskich kremówek i odwiedzić Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.

Kalwaria Zebrzydowska

Kalwaria Zebrzydowska leży zaledwie 14 km od Wadowic. To miasto, w którym znajduje się polska Golgota. Położony na malowniczej Górze Żar klasztor, to centrum szlaku religijnego oraz pielgrzymkowego. Szlak kalwaryjski to odwzorowanie ostatniej drogi Chrystusa. Turyści i pielgrzymi mogą przejść się pomiędzy kościołami, kapliczkami i sanktuariami.
Okolica ożywa szczególnie podczasów misteriów pasyjnych, uroczystości Wielkiego Tygodnia. Wtedy w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywają się widowiskowe inscenizacje, w których biorą udział tysiące osób.

Nie lubisz sam planować wycieczek? Zorganizujemy wyjazd specjalnie dla Ciebie. Wybierz jedno z opisanych miejsc lub powiedz nam, co chciałbyś zobaczyć.

Napisz do nas i powiedz, gdzie chciałbyś pojechać!

Napisz do nas i powiedz, gdzie chciałbyś pojechać!

Zobacz nasze inne wycieczki

Kraków Stare Miasto

Odkryj ślady dawnej przeszłości i poczuj artystyczny klimat!

Pieniny

Spływ Dunajcem, Trzy Korony i zamek w Nidzicy

Zakopane

Odkryj magię Zakopanego i okolic

Poznaj nas

Zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę, która sprawi, że zachwycisz się pięknem Polski południowej!

Odwiedź nas

Adres biura

Ul. Darwina 4
30-001 Kraków

h

NIP: 944 000 17 12

h

REGON: 944 000 17 12

Zadzwoń

Kontakt