Kraków w 1 dzień

Kraków to miasto artystów, wielbicieli historii oraz innowatorów. Czas biegnie tam wolniej niż w Warszawie, a każdy zakątek miasta zaskakuje ciekawostkami i opowieściami z przeszłości. Podczas wycieczki będziemy odkrywać tajemnice Rynku Głównego, na Wawelu zobaczymy jak przed wiekami mieszkali królowie, a na Kazimierzu odwiedzimy synagogi i wybierzemy się do żydowskiej restauracji.

 

Zarezerwuj wycieczkę dla siebie i swoich bliskich. Odkryj magię Krakowa w 1 dzień!

Tajemnice Rynku Głównego

Wycieczkę po dawnej królewskiej stolicy zaczniemy na Rynku Głównym. To największy taki plac w Europie, a do tego jeden z najpiękniejszych. Przejdziemy się do Bazyliki Mariackiej, żeby zobaczyć słynny ołtarz stworzony przez Wita Stwosza w XV wieku i wejdziemy na wieżę, z której o każdej pełnej godzinie rozbrzmiewa hejnał mariacki. Zobaczymy też panoramę całego miasta.

Kościół Najświętszej Marii Panny, czyli Bazylika Mariacka ma dwie wieże. Do ich budowy zatrudniono dwóch braci. Doskonałych budowniczych, którzy konkurowali ze sobą na każdym kroku. Na początku prace nad jedną i drugą wieżą przebiegały równo. Z czasem starszy brat zaczął wygrywać konkurencję- jego wieża była znacznie wyższa. Młodszy nie mógł tego znieść, zamordował brata nożem, który miał pod ręką. Po kilku dniach dopadły go wyrzuty sumienia. Popełnił samobójstwo. Krakowianie zachowali narzędzie zbrodni. Nóż po dziś dzień wisi w Sukiennicach, gdzie wybierzemy się, by zobaczyć dawne centrum handlu.

Kiedyś sprzedawano tam sukno, stąd też wzięła się nazwa. Dzisiaj Sukiennice to najlepsze miejsce na znalezienie ciekawych pamiątek z Krakowa.

Przejdziemy też Drogą Królewską i odwiedzimy Barbakan, który niegdyś pełnił funkcje obronne. Zobaczymy średniowieczną Bramę Floriańską oraz obrazy krakowskich artystów, którzy wystawiają je przy wielowiekowych murach miejskich.

Podczas wycieczki nie zabraknie też perełek architektonicznych z XIX wieku. Zobaczymy Teatr im. Juliusza Słowackiego, czyli najpiękniejszy teatr w Krakowie, a zarazem miejsce, na które Jan Matejko rzucił klątwę. Przejdziemy się wąskimi uliczkami Starego Miasta i ruszymy w kierunku ulicy Grodzkiej, która prowadzi do Wawelu.

Zamek Królewski na Wawelu i legenda o Smoku Wawelskim

Wycieczka po Krakowie nie może obyć się bez Wzgórza Wawelskiego. Dzieci zachwycą się historią Smoka Wawelskiego oraz wizytą w jego jaskini, a dorosłym z pewnością spodoba się wizyta w dawnych komnatach królewskich, kryptach, skarbcu oraz w Wieży Zygmuntowskiej. To tam znajduje się najsłynniejszy dzwon w Polsce, którego dźwięk roznosi się po mieście w chwili ważnych wydarzeń dla Polaków. Ze Wzgórza Wawelskiego zobaczymy też piękną panoramę Wisły.

Z zamku dzieli nas tylko 15 minut od Kazimierza. To żydowska dzielnica, która była kiedyś oddzielnym miastem. Dziś to miejsce, które swoim klimatem, wieloetnicznością i oryginalnymi kawiarniami przyciąga artystów z całej Polski.

Spacer po Kazimierzu

Kazimierz to ulubiona dzielnica wielu Krakowian i turystów. Artystyczny klimat miesza się tam z aurą dawnego mistycyzmu. A żydowskie restauracje i kawiarnie stoją otworem przed osobami, które chcą spróbować specjałów kuchni jarskiej. Odwiedzimy Synagogę Starą, która czynnie działała od XV wieku do 1939 roku. Teraz jest w niej muzeum. Zobaczymy też stare szyldy żydowskich sklepów i spróbujemy najlepszych w Polsce zapiekanych na Placu Nowym, zwanym potocznie Okrąglakiem.

Zarezerwuj wycieczkę dla siebie i swoich bliskich. Odkryj magię Krakowa w 1 dzień!

Zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę po Krakowie. Wybierz naszą propozycję lub powiedz nam, co chciałbyś zobaczyć. My zajmiemy się resztą: planem i transportem.

Napisz do nas i powiedz, gdzie chciałbyś pojechać!

Napisz do nas i powiedz, gdzie chciałbyś pojechać!

Zobacz nasze inne wycieczki

Kraków Stare Miasto

Odkryj ślady dawnej przeszłości i poczuj artystyczny klimat!

Pieniny

Spływ Dunajcem, Trzy Korony i zamek w Nidzicy

Szlak Jana Pawła II

Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska

Poznaj nas

Zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę, która sprawi, że zachwycisz się pięknem Polski południowej!

Odwiedź nas

Adres biura

Ul. Darwina 4
30-001 Kraków

h

NIP: 944 000 17 12

h

REGON: 944 000 17 12

Zadzwoń

Kontakt