Jednodniowa wycieczka z Krakowa

Kopalnia soli Wieliczka

Kraków to piękne miasto, ale równie ciekawe są jego okolice. Miejsca naznaczone traumą, przesycone legendami lub związane z kulturą ludową lub religijną. Skorzystaj z naszych jednodniowych wycieczek lub zainspiruj się do odkrywania skarbów Małopolski.

Kilka kilometrów podziemnej trasy, 135 metrów pod ziemią w kopalni, która funkcjonuje od czasów średniowiecza. Wieliczka to pierwszy polski zabytek, który znalazł się na liście UNESCO. Turystów zachwyca swoją potęgą, pięknem i tajemniczością. Trasa udostępniona do zwiedzania to zaledwie 2% powierzchni całej kopalni.

Wizyta w Wieliczce to prawdziwa gratka dla dzieci i dorosłych. Na dół zjeżdża się tradycyjnym szybem górniczym Daniłowicza. Przewodnik opowiada o pracy górników i zamkniętych trasach, pokazuje podziemne jeziora i komory solne, łącznie z najpiękniejszą komorą św. Kingi. Zobaczymy maszyny do transportu soli i do badania stężenia metanu.

Kopalnia Soli “Wieliczka” oferuje kilka tras turystycznych. Oprócz ogólnej trasy, możemy też wybrać interaktywną Trasę Górniczą, Trasę Żup Krakowskich, Trasę Pielgrzymkową lub odkryć Tajemnice wielickiej kopalni.

Nie wszyscy wiedzą, że w kopalni soli w Wieliczce kręcono kilka filmów, w tym kultową “Seksmisję”.

Nie lubisz sam planować wycieczek? Zorganizujemy wyjazd specjalnie dla Ciebie. Wybierz jedno z opisanych miejsc lub powiedz nam, co chciałbyś zobaczyć.

Napisz do nas i powiedz, gdzie chciałbyś pojechać!

Napisz do nas i powiedz, gdzie chciałbyś pojechać!

Zobacz nasze inne wycieczki

Kraków Stare Miasto

Odkryj ślady dawnej przeszłości i poczuj artystyczny klimat!

Pieniny

Spływ Dunajcem, Trzy Korony i zamek w Nidzicy

Szlak Jana Pawła II

Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska

Poznaj nas

Zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę, która sprawi, że zachwycisz się pięknem Polski południowej!

Odwiedź nas

Adres biura

Ul. Darwina 4
30-001 Kraków

h

NIP: 944 000 17 12

h

REGON: 944 000 17 12

Zadzwoń

Kontakt